Aktualności

25 września 2019 12:38 | Aktualności

Berlin-->Poczdam-->Frankurt --> 16.09.2019r.-19.09.2019r.

Tradycyjnie, jak co roku, tak i tym razem- w dniach 16.09.2019r.-19.09.2019r. Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy wzięli udział w wycieczce. Tym razem wybór padł na zagraniczną wyprawę ,a dokładnie na wyjazd do Niemiec.

Uczestnicy wycieczki zapoznali się z historią Niemiec, a w szczególności ze zmianami , jakie zaszły po II wojnie światowej.Podczas krótkiej, ale intensywnej wizyty zwiedzali najbardziej urokliwe i ciekawe miejsca w Berlinie , Poczdamie oraz w Frankurcie Nad Odrą. Mieli oni okazję zapoznać się z historią Niemiec, funkcjonowaniem tego państwa . W pierwszy dzień wycieczki grupa zobaczyła dawny Berlin „Wschodni", „East Side Story" – około 2 km odcinek najciekawszych fragmentów dawnego muru berlińskiego, Alexanderplatz, pomnik Neptuna, Dzielnicę Mikołaja, Zamek Królewski, Wyspę Muzeów (protestancka katedra berlińska, muzea) – zwiedzili Muzeum Pergamońskie, Aleję Pod Lipami, Nowy Odwach, Uniwersytet Bodego, katolicką Katedrę św. Jadwigi, Plac Żandarmów, Bramę Brandenburską, Reichstag, Park Tiergarten, Pomnik Holocaustu. Ponadto udało nam się wjechać na sam szczyt wieży telewizyjnej , skąd rozpościerała się przepiękna panorama Berlina.

Drugiego i trzeciego dnia zwiedziliśmy dawny Berlin Zachodni: Kościół – Pomnik Cesarza Wilhelma, Brama Słoni, pomnik „BERLIN", niegdysiejsze największe centrum handlowe Europy „Ka De We", a następnie udali się do Poczdamu. Tam zwiedziliśmy miasto: zespół pałacowo – parkowy „Sanssouci" – dawną letnią rezydencję królewską rodu Hohenzollernów, Dzielnicę Rosyjską oraz Dzielnicę Holenderską. Pałac Sanssouci należy do grupy pałaców i zespołów parkowych w Poczdamie i Berlinie wpisanych w 1990 na listę światowego dziedzictwa UNESCO.Poczdam był niegdyś miejscem elekcji królów pruskich. Miasto to charakteryzuje się niską zabudową, promenadami i deptakami, a także słynnymi zabytkami, które mieli okazję zobaczyć uczestnicy tej wycieczki.

 W ostatnim dniu udało nam się poznać intrygującą historię Berlina i zobacz wszystkie główne jego atrakcje, jednocześnie relaksując się podczas godzinnego rejsu po rzece. Następnie udalismy się do Frankfurtu Nad Odrą , gdzie zwiedzaliśmy jego główne atrakcje.

Uczestnicy miło i przyjemnie spędzili czas zwiedzając Berlin Poczdam, Frankfurt a także próbując specjałów kuchni niemieckiej, choć zmęczeni to pod ogromnym wrażeniem tych miast powróciliśmy szczęśliwie do Białej Rawskiej. 

Przeczytano: 2265 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: