Aktualności

27 maja 2019 11:02 | Aktualności

XIV Wojewódzka Olimpiada Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie " Ziemia Łódzka 2019"

 

W dniu 23.05.2019 roku Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Białej Rawskiej wzięli udział już w XIV Wojewódzkiej Olimpiadzie Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Ziemia  Łódzka 2019”, zorganizowanej przez Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi. Olimpiada jest cykliczną imprezą sportowo-rekreacyjną dla osób niepełnosprawnych, podopiecznych warsztatów terapii zajęciowej i środowiskowych domów samopomocy z terenu województwa Łódzkiego.

Celem imprezy jest popularyzowanie aktywności fizycznej wśród osób niepełnosprawnych, pokazanie możliwości sportowych, przełamywanie własnych barier przez zawodników oraz zmiana wizerunku osób z niepełnosprawnością intelektualną w społeczeństwie naszego regionu. W tym roku impreza sportowa odbyła się na terenie boiska na osiedlu lomumby w Łodzi .

Wśród konkurencji lekkoatletycznych, w których brali udział uczestnicy był: bieg na 50 m, bieg na 100m, bieg na 400m, sztafeta , rzut piłką lekarską, rzut piłką palantową, skok w dal z miejsca, skok w dal z rozbiegu . Wszyscy biorący udział w zawodach zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami oraz drobnymi upominkami przygotowanymi przez organizatorów - RCPS w Łodzi.

Największym sukcesem naszego zespołu było zdobycie 2 medali: przez Pana Władysława Mewsa złotego w biegu na 100 m oraz srebrnego medalu w kategorii pchnięcie kulą . Brązowy medal w kategorii bieg na 50m otrzymał Pan Piotr Czarnecki.

Wszyscy wróciliśmy z Olimpiady zadowoleni i szczęśliwi z uzyskanych wyników. Z niecierpliwością będziemy czekać na kolejną olimpiadę. Dziękujemy za udana zabawę!!!

Ponadto Dyrektor ŚDS-Pan Marek Stefański  nagrodził medalistów dodatkowymi nagrodami w postaci słodyczy i toreb sportowych.

Gratulujemy Naszym dzielnym sportowcom !!!

 

Przeczytano: 1042 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: