Aktualności

29 maja 2018 14:33 | Aktualności

XIII Wojewódzka Olimpiada Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie " Ziemia Łódzka 2018"

W dniu 24.05.2018 roku Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Białej Rawskiej wzięli udział już w XIII Wojewódzkiej Olimpiadzie Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Ziemia  Łódzka 2018”, zorganizowanej przez Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi. Olimpiada jest cykliczną imprezą sportowo-rekreacyjną dla osób niepełnosprawnych, podopiecznych warsztatów terapii zajęciowej i środowiskowych domów samopomocy z terenu województwa Łódzkiego.

Celem imprezy jest popularyzowanie aktywności fizycznej wśród osób niepełnosprawnych, pokazanie możliwości sportowych, przełamywanie własnych barier przez zawodników oraz zmiana wizerunku osób z niepełnosprawnością intelektualną w społeczeństwie naszego regionu. W tym roku impreza sportowa odbyła się na terenie boiska Zespołu Szkół samorządowych w Prymusowej Woli blisko miejscowości Sławno.Wśród konkurencji lekkoatletycznych, w których brali udział uczestnicy był: bieg na 50 m, bieg na 100m, bieg na 400m, sztafeta , rzut piłką lekarską, rzut piłką palantową, skok w dal z miejsca, skok w dal z rozbiegu . Wszyscy biorący udział w zawodach zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami oraz drobnymi upominkami przygotowanymi przez organizatorów - RCPS w Łodzi.

Największym sukcesem naszego zespołu było zdobycie 2 medali: przez Pana Władysława Mewsa złotego w biegu na 100 m oraz brązowego medalu w kategorii bieg na 400m . Brązowy medal w kategorii bieg na 50m otrzymał Pan Piotr Czarnecki.W pchnięciu kulą kobiet Pani Ilona Stępniak wróciła  również z brązowym medalem .

Wszyscy wróciliśmy z Olimpiady zadowoleni i szczęśliwi z uzyskanych wyników. Z niecierpliwością będziemy czekać na kolejną olimpiadę. Dziękujemy za udana zabawę!!!

Przeczytano: 1088 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: