Aktualności

26 września 2016 14:32 | Aktualności

Wycieczka- Perły Pomorza Zachodniego- Niemcy

WyluzowanyW dniach 15.09.2016roku - 22.09.2016 roku uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Białej Rawskiej wzięli udział w wycieczce edukacyjno- intergracyjnej Perły Pomorza Zachodniego . Zakwaterowanie uczestników odbyło się w Dziwnowie w Ośrodku Wypoczynkowym ZASTAL, skąd każdego dnia odbywały się wycieczki w kolejne regiony Pomorza Zachodniego.

Zwiedzanie podopieczni rozpoczeli od podziwiania Kamienia Pomorskiego , gdzie mogli zobaczyć zabytki miasteczka z prezentacją organów w Katedrze Kamieńskiej. Ponadto oprócz zwiedzania miejscowości Niechorze, Rewal wzięliśmy udział w pokazie multimedialnym w Muzeum w Trzęsaczu , które rezentuje historię i legendy na temat Trzęsacza i ruin kościoła pw. św. Mikołaja oraz informacje geograficzne o 15 południku, który przebiega przez w/w miejscowość. Każda osoba odwiedzająca Muzeum otrzymała Europejski Certyfikat Pobytu na 15 Południku. Kolejnym punktem była wycieczka autokarowa do Szczecina , gdzie mogliśmy zwiedzić Ratusz Staromiejski, Zamek Książąt Pomorskich, Akademię Morską,Wały Chrobrego , Bazylikę Archikatedralną św. Jakuba ,w której znajduje się punkt widokowy, z którego można podziwiać przepiękną panoramę miasta. Kolejnego dnia uczestnicy ŚDS udali się na wycieczkę do Kołobrzegu , gdzie wzięli nie tylko udział we Mszy Świętej ale również zwiedzili port morski i jachtowy,molo , latarnię morską, rynek Starego Miasta. Jednak największą atrakcją okazał się rejs statkiem " Monika". Następnie zwiedziliśmy wyspę Wolin w tym Międzyzdroje, gdzie m.in. mogliśmy podziwiać Aleję Gwiazd, Muzem Przyrodnicze Wolińskiego Parku Narodowego . Ponadto w Wapnicy ,mieliśmy okazję zobaczyć Jezioro Turkusowe – pozostałość po odkrywkowej kopalni kredy.
Po tych atrakcjach odbył się przejazd do Niemiec , gdzie zwieliliśmy malowniczą starówkę w miejscowości Wolgast oraz największą w Europie farmę motyli w Trassenhide . Na hali o powierzchni 5000 m² spotkaliśmy liczne różnobarwne motyle, które w naturalnych warunkach występują jedynie w tropikach. Oprócz fruwających motyli zobaczyliśmy również mnóstwo pięknych roślin, (m.in. hibiskusy, orchidee, bananowce, hoje), wylęgarnię z kokonami ,papugi południowoamerykańskie mieszkające w wolierze, oczko wodne z rybkami i żółwie. W części ekspozycyjnej mogliśmy zobaczyć liczne gabloty z motylami i innymi tropikalnymi bezkręgowcami, terraria, m.in. ze skorpionami, patyczakami i olbrzymimi pająkam.Wycieczka była wspaniałą lekcją historii dla naszych uczestników, jak również doskonałą możliwością integracji. Traktowana była nie tylko jako rekreacyjne spędzenie czasu, ale wzbogaciła ich wiedzę o regionie, pokazała piękno i różnorodność wybrzeża polskiego, przyczyniła się do kształtowania postaw koleżeńskich.Wyluzowany

Przeczytano: 783 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: